ketvirtadienis, lapkričio 15

Zagrebas: botanikos sodas, nacionalinė biblioteka ir ZOO

Zagrebas - Kroatijos sostinė ir didžiausias miestas, esantis šiaurinėje Kroatios dalyje, Medvenicos kalno papėdėje. Sakoma, kad Zagrebo apylinkėse gyvena kiek daugiau nei 1 000 000 gyventojų, o tai, turint omeny, kad Kroatija, kaip ir Lietuva, nėra didelė valstybė (čia gyvena apie 4mln. žmonių), daug ką pasako. Bet beveik viską apie tai galima paskaityti wikipedijoje ar bet kokiame kitame puslapyje apie Zagrebą, tad aš apie tai neišsiplėsiu.
Kas man yra Zagrebas? Namai pusei metų. Apskritai jau, namai - labai jau reliatyvi sąvoka, bet tiek jau to šįkart. Gyvenu čia viename iš Cvjetno Naselje bendrabučių, mokausi Zagrebo universitete (įkurtas 1669 metais, Zagrebo universitetas yra seniausias ir didžiausias pietryčių Europoje), laisvalaikiu, kurio kol kas turiu pakankamai daug, tyrinėju.
Tyrinėju gana daug, todėl tau apie tai pasakosiu dalimis. Taip ir nuotraukų daugiau parodysiu, ir skaityti neatsibos. :) Tad pradžiai apie botanikos sodą, nacionalinę biblioteką bei zoo.
Bonatikos sodas Zagrebe - nedidelis, bet jaukus. Kadangi yra centrinėje miesto dalyje ir nieko nekainuoja, tapo mėgstama pasivaikščiojimų vieta. Ir nors augalų rūšių čia daug (palyginus su sodo dydžiu), kažkokio tai įspūdingo vaizdo užėjęs nepamatysi. Verčiau gražų parką su tvenkinyje plaukiojančiais vėžliukais, kavamedžiu, banano medžiu, palmėmis ir bambukais. Jei supratimo apie augalus turi daugiau, dar atpažinsi lelijas, lotosus, ginkmedį ir...viskas. Visa kita eiliniam vaikštinėtojui atrodo lyg kažkur matyta, lyg ir ne, pažįstama, bet nelabai. Angliško stiliaus parkas ir gera atmosfera.  


Nacionalinė biblioteka Zagrebe didelė ir moderni. Dirba nuo ankstaus ryto iki vidurnakčio ir čia studentai iš esmės gali rasti viską, ko jiems reikia - nuo įprastų interneto ir paprastų skaityklų iki mums taip patikusių muzikos ir žemėlapių kambarių. Viršutiniame bibliotekos aukšte yra jauki kavinukė, o į ją lipti net smagiau nei važiuoti liftu - lipant laiptais galima stebėti superinę Zagrebo panoramą - tereikia įsikibti turėklų ir pakelti galvą aukštyn - veidrodžių ar tai dar kažkokių technologijų pagalba su kiekvienu žingsniu atsiveria vis kitas vaizdas. Tiesa, už naudojimąsi biblioteka reikia mokėti - apie 20lt per metus, tačiau, pripažinkime, tai nėra labai didelė suma. Beje, beveik visi darbuotojai puikiai kalba angliškai! :)


Zoologijos sodas Zagrebe ne pats didžiausias, drįsčiau teigti, kad kažkas panašaus kaip Kaune. Tačiau čia Zagrebe zoologijos sodas labai jaukus, su daug takelių ir ežerėlių ir visokių egzotinių gyvūnų - krokodilų, begemotų, raganosių, udrų, mangustų, o kas labiausiai nustebino, tai krokodilo ir vėžlio mišrūnas. Jau makalius jį minėjo, bet gyvūnas tikrai įspūdingas. Tiesa, matėm zoologijos sode ir gandrą. O ką aš sakiau, tikra egzotika! Šiaip nu kaip, smagu žiūrėti kaip šeria ruonius ir jūrų liūtus, smagu pasivaikščioti ir t.t., bet vis tiek - su Berlyno zoologijos sodu nepalyginsi. Ten ir plotas didžiulis, ir dramblių yra! O čia - tradicinės žirafos, tigrai, liūtai, meškos, pelėdos ir papūgos. Bet kaina su ISIC nesikandžioja, o ir šalia esantis Maksimiro parkas nuostabus, tad kodėl gi ne? Ypač jei diena saulėta ir graži.Komentarų nėra: