sekmadienis, rugpjūčio 16

Mano vasaros

Taip taip, mano vasaros. Atrodytų tik 9 mėnesiai jas skiria, o jos visos tokios... Skirtingos. Skirtingi orai, skirtingos dienos, kiti žmonės, su kuriais jas leidžiu, kitokia aš.
Buvo vasarų, kai neišlįsdavau iš kaimo: daržai, vištytės ir triušiukai, piktas gaidys, senelis ir uogos, grybai...maudynės ir knygos. Kulinarijos pamokos pas močiutę.
Buvo vasarų, kai tame pat kaime, jau nebeesant nei triušiukams, nei seneliui, dienas leisdavau tik skaitydama, sportuodama ir besimaudydama. Kiek kartų eita į žirgyną, miškelį ar pro Ernesto namą. Pirmyn ir atgal. Kartais su žiūronais rankoje.
Buvo vasarų, kai apsilankydavo Kanados Močiutė ir mes keliaudavom. Pervažiuodavom Lietuvą skersai ir išilgai: Vilnius + TrakaiKernavėDruskininkai, Kaunas, Klaipėda + Kuršių Nerija, Šiauliai + Kryžių kalnas, Zarasai su Stelmužės ąžuolu, Ignalina, Nacionaliniai parkai...
Buvo ir tokių vasarų, kai tapdavau Centrine mergaite. Maištas, inkariukai, prancūziškas batonas su kondensuotu pienu ar majonezu. Baisusis Sfitas ir alus, kurio negerdavau. "Night" konc(ert)ai "Linelyje".
Arba vasarų, kai su Vika duodavomės. Trumpi sijonukai, baltos kelnaitės ir vakarinis makiažas. Sodas. Vaikinai ir alkoholis (kurio kažkaip stebuklingai sugebėdavau išvengti), naktinės maudynės upėje. Braškės iš kaimynų daržo. Ir tiek kartų eita pas Katiną...
Buvo vasarų, kai važiuodavau į stovyklas, buvau Protestantė ir Katalikė, vasarų, kai eidavau į Berčiūnus ar prie Medžio, kurio vis dar nepamiršau, lankiausi LJD ar mokiausi LCC.
Buvo vasara, kai dirbau.
Buvo vasarų, kai ilsėdavausi arba kitų vasarų, kai pavargdavau. Kai mylėjau ir buvau mylima. Kai džiaugiausi arba liūdėjau. Elgdavausi tinkamai arba ne. Mokiausi groti gitara arba tapydavau. Arba važinėdavau dviračiu. Buvo vasarų, kai drybsodavau prie televizoriaus ekrano, mokėjau visas reklamas mintinai ir jaučiausi laiminga. Buvo vasarų, per kurias perskaitydavau 50 knygų ir būdavo, kad nė vienos. Gerdavau arbatą su cukrumi arba be. Buvau daugiau ar mažiau laiminga.
Kiekvieną vasarą būdavau aš. Augau, pažinau, keičiausi. Tapau.

1 komentaras:

GeeFre rašė...

Geras įrašas :). Griebė už širdies, kaip sakant.