ketvirtadienis, gruodžio 30

Miego poza

Kadangi net trečdalį savo gyvenimo praleidžiame miegodami, svarbu žinoti, kokia poza miegame ir kaip tai atsiliepia mūsų sveikatai ir bendrai gyvenimo kokybei.
Štai anot delfi.lt, „kenksmingiausios“ seksualinei sveikatai pozos yra ant pilvo ir miegant ant pernelyg aukštos pagalvės. Maža to, dėl netaisyklingos kūno padėties miego metu žmonės dažnai skundžiasi sprando maudimu, galūnių tirpimu, nugaros skausmais.
Vyrauja klaidinga nuomonė, neva sveikiausia miegoti be pagalvės. Tai nėra gerai. Žmogaus stuburas kaklo srityje turi išlinkimą, todėl miegant be atramos, visas krūvis tenka raumenims. Per naktį raumenys pervargsta ir iš ryto jaučiamas skausmas. Pagalvė turi būti vidutinio dydžio - nei per didelė, nei per maža, formuojama po kaklu.
Literatūroje aprašoma daug ir įvairių miego pozų, iš kurių, kaip pagrindinės, išskiriamos embriono, rąsto, siekėjo (arba svajotojo), kareivio, jūrų žvaigždės ir „Nukritęs kaip lapas“ poza.


Labiausiai paplitusi - embriono poza: ja miega net apie 50% žmonių, du kartus daugiau moterų nei vyrų. Manoma, kad miegantieji šia poza nesąmoningai stengiasi grįžti į nerūpestingą vaikystę, į šiltą bei saugų mamos lizdą...
Sakoma, kad žmonės, miegantys šia poza, iš išorės atrodo stiprūs, tačiau giliai viduje yra jautrūs ir pažeidžiami.
Kita - rąsto poza. Liemuo tiesus, rankos bei kojos suglaustos ir taip pat ištiestos... Tačiau, anot Dormeo komandos, šia poza miegantys žmonės gyvenime iš tikrųjų nėra statiški, atvirkščiai – jie linkę į dinamiką.


Rąsto poza miegantys žmonės yra labai socialūs bei daug bendraujantys, taigi jie - puikūs draugai. Visi juos mėgsta, kadangi šie žmonės pasižymi dosnumu ir su draugais praleisto laiko bei kartu išleistų pinigų nelaiko iššvaistytais.
Jie visada visiems nori įtikti bei patikti, dėl šios priežasties kartais netgi persistengia. Šie žmonės išsigąsta net menkiausio garso ir yra tarsi šuniukai, ištikimai sekantys savo šeimininką. Jie taip elgiasi, matyt, todėl, kad siekia būti kiekvieno bičiulio geriausiu draugu. Atsidurti antroje geriausių draugų sąrašo vietoje „rąstui“ būtų baisus pralaimėjimas.
Rąsto poza miegantieji visada išlieka ramūs ir racionalūs. Tuo pačiu metu jie yra labai patiklūs, kartais net naivoki. Dėl savo socialaus būdo šie žmonės greitai užmezga naujas pažintis ir atskleidžia paslaptis net nepažįstamiems žmonėms.
Šia poza miegančius žmones nesunku suvedžioti. Jie mėgsta kompanijas ir neatsisako kvietimo išlenkti taurelę.
Taigi, jeigu mėgsti miegoti ant kairio šono, Tu esi:
• neryžtingas,
• abejingas, • ištikimas, • prisitaikantis.
Jeigu mėgsti miegoti ant dešinio šono, Tu esi:
• entuziastingas,
• konkuruojantis, • atsidavęs, • linkęs rizikuoti.
Kaip bebūtų, rąsto poza miegantiems žmonėms rekomenduojame įsigyti kokybišką čiužinį. Miegodamas išsitiesęs ant seno čiužinio gali pataikyti į išgulėtą vietą, taip laikysena taps netaisyklinga, išlinks stuburas, gali pradėti skaudėti nugarą bei kaklą.
Toliau seka siekėjo arba kitaip - svajotojo poza.


Jeigu miegi ant šono rankas laikydamas priekyje, atrodo, jog kažko sieki. Tiesa, tai su siekimu neturi beveik nieko bendra.
Šia poza miegantys žmonės dažniausiai yra plačių pažiūrų, tačiau gana įtarūs. Jie dažnai netiki viskuo, ką girdi ar skaito. Dėl šios priežasties juos labai sunku apgauti.
Išskirtinis šia poza miegančių žmonių bruožas yra ciniškumas ir išties stiprus atkaklumas. Savo nuomonės jie laikosi itin užsispyrę, nenusileidžia nė per plauką. Net žinodami, kad klysta!
Kita vertus, kuomet tenka priimti sprendimą, šie žmonės tampa labai atsargūs ir lėti, jie vadovaujasi principu: devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk. Dėl to jie labai retai klysta ir tai puikiai žino...
Puikus šių žmonių bruožas yra tai, kad jie yra neįkyrūs, be to, su jais visada malonu kalbėti, net jei šis žmogus yra tavo vadovas. Taip pat miegantys atkakliojo siekėjo poza žmonės nėra įžeidūs, jie būna malonūs ir patikimi partneriai ar kolegos.
Kareivio poza - kai miegama ant nugaros prie šonų priglaustomis ištiestomis rankomis.
Taip miegantys žmonės, sakoma, yra labai disciplinuoti „kariai“, net jei dar nespėję tapti generolais. Jie yra gana tylūs bei uždari, nemėgsta triukšmingų vietų ir susibūrimų. Nedažnai tokių žmonių sutiksite triukšmingame vakarėlyje, jau greičiau klasikinės muzikos koncerte.


Taikiojo kario poza miegantį žmogų labai nudžiuginsite, jeigu pakvietę jį kartu leisite išsirinkti būtent jam patrauklų renginį ar vietą. Kadangi šie žmonės labai mandagūs, jie niekuomet nepasakys, kad Jūsų pasirinkimas jiems nepatiko.
„Kariai“ yra labai reiklūs. Tik tai, kas geriausia, jiems yra pakankamai gerai, dėl to jie kelia labai aukštus standartus tiek sau, tiek ir kitiems žmonėms. Tikrai nenorėtumėte, kad tokio tipo žmogus būtų Jūsų viršininkas.
Be to, jie visada labai tvarkingi. Kiekvienas plaukas turi turėti savo vietą. Jeigu plaukas vis tiek pasišiaušia, „karys“ bandys jėga jį grąžinti ten, kur jis turi būti. Jei nepavyks, kario poza miegantis žmogus gali pasinaudoti net žirklėmis. Jų manymu, žmogaus išvaizda yra jo asmenybės atspindys: tvarka, disciplina ir paklusimas!
Jūrų žvaigždės miega ant nugaros, išskėtę rankas ir kojas. Rankos dažniausiai ištiestos virš galvos, kojos pražergtos.


Šia poza miegantieji yra malonūs žmonės. Jie yra tikros žvaigždės tarp draugų, kadangi visada visiems padeda ir nieko nelaukia atgalios. Jeigu turėsite problemų, šia poza miegantieji visada Jūsų įdėmiai išklausys ir paguos. „Jūros žvaigždės“ yra tikrai patikimi ir geri draugai.
Šia poza miegantys žmonės yra labai kuklūs, jie nemėgsta būti dėmesio centre.
Kita vertus, jeigu miegi kaip jūros žvaigždė, tikriausiai dažnai knarki ar turi kitų kvėpavimo sutrikimų...
Ir paskutinė iš populiariųjų - „Nukritęs kaip lapas“ poza.


Šia poza miegantys žmonės dažniausiai yra karšto būdo, kartais net gana šykštūs. Jie yra lepūs ir komforto, kurį tiesiog dievina, neiškeistų į nieką kitą pasaulyje. Taip, kartais šia poza miegantieji būna kiek savanaudiški, mat iš pradžių mėgsta pasirūpinti savimi. Tai gali būti išlepimo ir prabangos mėgimo pasekmė.
„Audringieji kritėjai“ yra socialūs žmonės, tačiau jų jautrumas ir pasitikėjimas savimi dažnai šokiruoja net artimus draugus. Jie labai gilinasi į smulkmenas ir siekdami tikslo gali būti nepakenčiami, kadangi visada viską nori padaryti pagal savo taisykles. Jeigu norite, kad namuose tvyrotų taika, geriau jų nekritikuokite. Verčiau leiskite jiems kritikuoti, nes tai jiems patinka labiausiai. Šia poza miegantys žmonės yra tikrai atkaklūs bei savimi pasitikintys!
Kita vertus, jie yra labai aistringi, atsidavę savo darbui žmonės. Tačiau gali labai greitai atšalti, jeigu viskas einasi ne taip, kaip planuota. Sunkiose situacijose jie labai greitai „perkaista“, tačiau nesidrovi paprašyti pagalbos.
Na va, kaip ir viskas. Ar radai čia aprašytą savo miegojimo pozą? Aš tai ne. Miegu va taip:


ir man tai labiausiai primena embriono pozą. O tau?..
Miegojimo poza nemažai pasako (jei tuo tikime) ne tik apie žmogų, bet ir apie konkrečią porą.


Klasikinis šaukštelio pozos variantas - kai tiek vyras, tiek moteris miega ant šono, veidus nukreipę į tą pačią pusę, o vyras pilvu prisiglaudęs prie moters kūno. Sakoma, kad meiliai apkabinęs mylimąją, it mėgstamą vaikystės žaislą, partneris jaučiasi ir stiprus, ir saugus. Pora šitaip dalinasi energija, palaiko vienas kitą. Be to, tai pati populiariausia miegojimo poza pirmuosius 3-5m. poros santykių.
Kitas variantas - visiškai priešingas klasikiniam - jokio kūnų kontakto. Poroje abu miega ant šono per atstumą vienas kitam atsukę nugaras. Toks atsiribojimas būtinas, kai poros dirba viename darbe ir turi pernelyg daug bendrų reikalų. Tuomet atsiranda emocinio atsipalaidavimo poreikis.
Meilės pinklės (arba „medaus mėnesio apsikabinimas“) - tai poza, kur kūnai taip susiviję, kad nesuprasi, kurs jis, kur - ji. Vyras ir moteris (na, arba vyras ir vyras, moteris ir moteris..) miega atsigręžę vienas į kitą, apsiraizgę kojomis ir rankomis. Jų ryšys toks artimas, kad regis jų niekas neišskirs. Taip miega įsimylėjėliai.
Jei moteris deda galvą vyrui ant krūtinės - jis jos gyvenimo parama ir apsauga. „Partneris nesiskundžia, kad dūsta, kad jam sunku? Tai jis tikras draugas, pasirengęs partnerę globoti.“ (darnipora.lt)
Porų miegojimo pozų, kaip ir tada, kai miegame vieni, yra daug daugiau - tiesiog aptariau čia populiariausias. O ir taip jau ilgas post'as išėjo :)
Ką visu tuo norėjau pasakyti? Kad sveikinu, jei tai, kaip tu miegi, tau patogu ir ryte pabundi pailsėjęs ir geros nuotaikos. Tačiau jei nuolat knarki, tuo gąsdindamas ne tik namiškius, bet ir kaimynus, arba jūsų pora miega taip, kad vienam vis gresia atsidurti ant grindų, tai gal verta susirūpinti?

p.s. Jei miegi taip - - nesijaudink, dažniausiai iš šios pozos išaugama. Tik prieš eidamas miegot neprisivalgyk visokių žirnių, obuolių ar kopūstų :D

1 komentaras:

V rašė...

"The Grab" poros miegojimo poza tokia nebloga :D